Peste 100 de francmasoni din România, dar şi o serie de reprezentanţi ai masonilor din Austria şi Republica Moldova s-au reunit vineri şi sâmbătă la Cluj-Napoca, la o manifestare intitulată ”Moşteniri culturale”. Manifestarea, aflată la prima ediţie, s-a desfăşurat sub patronajul Marii Loji Naţionale din România (MLNR), în cadrul programului ”Masoneria Română pentru România”.
Sursa: transilvaniareporter.ro
Oare ce mai pun la cale?
Si de ce n-ar fi Adrian Minune mason ?
Domne, adevarul este acela ca:
1) pe Dumnezeu;
2) l-ar putea recunoaste INSTANT = SPONTAN numai Satan Dreaq` (pacatosii pocaiti) …. impreuna cu oricare dintre slujitorii sai (si/sau, pacatosii inca nepocaiti);
3) DAR: extrem de RAR Dumnezeu va putea fi recunoscut de catre vreun ATeu.
Dane,
ti-o veni imposibil ca sa crezi – logica asta – dar:
Diavolul Satana este mult mai apropiat de Dumnezeu decat Creatia Sa OMUL ……….. chiar daca Satana ii este cel mai „vrednic” dintre VRAJMASI = In_Amici, Lui Dumnezeu.
Raul se topeste – se risipeste – in fata Binelui …… Suprem, asa cum si intunericul se risipeste in prezenta luminii.
Si tocmai de-aia Satana nici nu incearca sa-L priveasca in ochi pe Dumnezeu …………… pentru ca s-ar incarca – re_con_verti – instantaneu = spontan = fulgerator:
POZITIV.
Dane,
Tu de ce crezi, ca majoritatea celor cu pacate mari – extrem de grele – chiar daca constijnta nu le permite inca sa abandoneze comiterea unor erori-orori:
POARTA LA GAT – PE PIEPT, CRUCEA LUI CRISTOS ?????
Raspuns:
Pentru ca ei chiar au vazut in Isus Cristos:
1) SALVAREA = MANTUIREA – LEPADAREA de SATANA = de Cel Rau;
2) ca putand fi candva DEFINITIVA = IN_FINITA = PERPETUA = I_REVERSIBILA !
Iubirea – IERTAREA – Divina, poate topi = MISTUI – adica: amesteca pana la disparitia definitiva – in ea:
ABSOLUT TOT = ORICE pacat !
Dane, tu ai vazut vreodata „CRIMINALI” = PACATOSI
-despre care, pana la momentul dobandirii CON_STIINTEI PACATULUI, puteai sa juri ca ar fi niste FIARE-BESTII darwiniene I_RECUPERABILE –
plangand …………… de FERICIRE ……….. a RE_NASTERII lor SPI_RITUALE ??????
Așa ceva nu se poate vor spune Băsiștii … să se întâmple așa ceva în orașul lui Boc.
Ei da, că printre băsişti nu sunt şi masoni! Frunzăverde are chiar grad mare!
Dane, de regula, in prima linie sunt doar „pionii” …. „piesele de sacrificiu” = „carnea de tun” ………. adica cei mai inalti in gradul de prost !
Razboaiele se castiga intotdeauna de catre cei din „spatele frontului” = din „back office” ………….. si nu de catre cei din „front office”, care doar le (su)poarta.
Chiar si atunci cand ajung sa se deplaseze ei insisi pe front, „regele” si/sau „regina” merg intotdeauna protejati, adica merg intotdeauna inconjurati de catre o pleiada de prosti cu grade din ce in ce mai inalte, cu atat cu cat ei sunt din ce in ce mai ex_pusi = descoperiti ………….. in_amicului.
Desteptii lucreaza intotdeauna SUB ACOPERIRE ……….. adica „Low Profile”, respectiv: nu lasa niciodata niciunfel de urme = de amprente …………… ci numai consecinte.
De-aia se si preocupa masonii de aspecte legate: de pre_facatorie = camulfaj = cameleonism, si de in_vizibilitate ……….. si/sau chiar de im_pre_vizibilitate.
…….. pardon: camuflaj nu camulfaj …..
Incercati ca sa intrati in loja lui Mugur Isarescu ……………… si-o sa vedeti ca nici macar n-o s-o puteti identifica, daramite sa-i mai puteti gasi si intrarea ……. atat de bine este ascunsa.
Daca nu vi se deschide din interior
– daca nu sunteti con_vocat precum era SPARTACUS si/sau orice alt SCLAV DE FRUNTE –
nu veti putea gasi in vecii vecilor intrarea …………….. si cu atat mai putin scaparea-iesirea.
Uneori, am eu insumi sentimentul de prost – cel mai inalt in grad – atunci cand imi dau seama ca LUPT PASNIC precum inaintasul meu ISUS CRISTOS – ori predecesorul meu Don Qixote – pentru O CAUZA ABANDONATA SI NU DOAR RATACITA cum ar fi aceea ca „semenii” mei:
1) in loc sa invete ca sa pretuiasca cel mai mult LIBERTATEA;
2) ei invata sa pretuiasca cel mai mult BANII si/sau VIATA.
Braveheart Freedom Speech (HD)
http://www.youtube.com/watch?v=lEOOZDbMrgE
Braveheart – FREEDOM
http://www.youtube.com/watch?v=S3ubag7dtn4
The Impossible Dream – Man of La Mancha
http://www.youtube.com/watch?v=RfHnzYEHAow
Băncile stabilesc regulile, iar Comitetul Basel se preface că reglementează
BURSA 17.04.2014
Autor: CĂLIN RECHEA
Opinia cititorului [ scrieţi-vă opinia. ]
1. Titlul este PERFECT, continutul este JALNIC !
Mai ales concluzia finala:
1) careia in loc sa-i fie data denumirea naturala de „POTOP”;
2) este botezata – artificial – drept „AVALANSA” = „TSUNAMI”.
1.1. Daca i-ar fi dat denumirea naturala de „POTOP” Rickards si-ar fi dat seama de faptul ca
– spre deosebire de „avalansa” si/sau de „tsunami” –
in cazul „POTOPULUI”:
1) in „Vale” n-o sa mai vezi absolut nimic;
2) deci nici n-o sa mai aibe cine dreaq` sa te priveasca de-acolo !
….. acuzator, astfel incat sa te faca sa te simti vinovat !